DOJAZD DO TEATRU 

pl. Defilad 1 (wejście od ulicy Marszałkowskiej)
Pałac Kultury i Nauki
00-901 Warszawa


Dojazd komunikacją miejską

Metro Centrum (M1), Metro Świętokrzyska (M1, M2)
Tramwaje: 1, 4, 7, 9, 15, 18, 22, 24, 25, 35, 71
Autobusy: 109, 117, 127, 128, 131, 158, 160, 171, 175, 178, 227, 501, 507, 517, 518, 519, 520, 521, 522, 525


BILETY

Na wszystkie spektakle STUDIO teatrgalerii przysługują zniżki dla osób niepełnosprawnych.
Widzowie posiadający bilety ulgowe są zobowiązani do okazania dokumentu upoważniającego do zniżki przy wejściu na widownię.

STUDIO DOSTĘPNE

Osoby z dysfunkcją wzroku i słuchu

STUDIO teatrgaleria chce być miejscem przyjaznym szerokiemu gronu odbiorców, dlatego stopniowo dostosowuje swój repertuar dla potrzeb osób z niepełnosprawnościami wzroku i słuchu. Razem z Fundacją Kultury Bez Barier, która jest merytorycznym partnerem projektu, prezentujemy wybrane spektakle z naszego repertuaru z audiodeskrypcją – opisem przedstawienia czytanym na żywo przez lektora, oraz napisami wyświetlanymi w języku polskim. W poprzednich sezonach prezentowaliśmy następujące spektakle z audiodeskrypcją i napisami: 

  • „Jaskinia” reż. Arek Tworus;

  • „Bydło” reż. Jacek Poniedziałek;

  • „Szkarłatny płatek i biały” reż. Kuba Kowalski;

  • „Wichrowe Wzgórza” reż. Kuba Kowalski. 

Audiodeskrypcja: Magdalena Kamińska, Gabriela Stankiewicz
Lektor audiodeskrypcji: Stefan Knothe
Napisy dla niesłyszących: Urszula Butkiewicz

Istnieje możliwość zamówienia audiodeskrypcji lub wyświetlania napisów podczas spektaklu; w tej sprawie prosimy o kontakt z koordynatorem dostępności STUDIO, Gabrielą Stankiewicz, mail: gabriela.stankiewicz@teatrstudio.pl .

OSOBY Z NIEPEŁNOSPRAWNOŚCIĄ RUCHOWĄ

WEJŚCIE GŁÓWNE

Przy schodach wejścia głównego do teatru została zainstalowana rampa wjazdowa umożliwiająca osobom poruszającym się na wózkach inwalidzkich swobodny podjazd. 

KASA BILETOWA

W drzwiach kasy biletowej zostały zamontowane specjalne siłowniki umożliwiające automatyczne otwieranie skrzydeł (pierwsze wejście wym. 140 cm, drugie wejście wym. 90 cm). Rozwiązanie ma za zadanie swobodne poruszanie się osób na wózkach inwalidzkich w przestrzeni kasy biletowej bez pomocy drugiej osoby. Kasa teatru posiada system wzmacniania dźwięku (pętla indukcyjna) oraz obniżony blat (do wys. 90 cm) dostosowany do potrzeb osób poruszających się na wózkach inwalidzkich. 

WINDY

W 2018 roku została uruchomiona winda pozwalająca na przemieszczanie osób z niepełnosprawnościami ruchowymi z poziomu wejścia głównego na Placu Defilad na poziomy: foyer i Dużej Sceny, sceny Modelatornia oraz wypożyczalni kostiumów STUDIO. 

Wymiary kabiny - szerokość 100 cm, długość 140 cm, wysokość 210 cm. Drzwi do windy mają szerokość 80 cm, jest to rodzaj drzwi teleskopowych (zarówno drzwi przystankowe i kabinowe). W kabinie zostały zainstalowane uchwyty oraz lustro ułatwiające poruszanie się w przestrzeni kabiny. Wybieranie przycisku poszczególnych pieter poprzedzone jest komendą głosową. 

DUŻA SCENA

Załączona mapka przedstawia miejsca na widowni Dużej Sceny przeznaczone dla osób poruszających się na wózkach inwalidzkich. W przypadku potrzeby rezerwacji większej ilości miejsc dla osób na wózkach inwalidzkich prosimy o kontakt z koordynatorem dostępności STUDIO.

PLAN WIDOWNI KLIKNIJ ABY POWIĘKSZYĆ

TOALETY

Przy wejściu głównym do teatru, na poziomie 0 (Bar Studio) znajduje się toaleta dla osób z niepełnosprawnościami, z której można korzystać w godzinach funkcjonowania teatru oraz baru. Powierzchnia toalety wynosi 4,69 m2


KOORDYNATOR DOSTĘPNOŚCI / KONTAKT

Osobą odpowiedzialną na udzielenie pomocy oraz informacji dotyczących dostępności teatru, a także organizację asysty osoby z niepełnosprawnościami jest Gabriela Stankiewicz, gabriela.stankiewicz@teatrstudio.pl lub kontakt telefoniczny: 505 105 941. 


WYDARZENIA DOSTĘPNE kliknij tutaj

News