On

On

reż. Radosław B. Maciąg

„On” to zrealizowany na podstawie Witkacowskich „Onych” monodram, którego twórcy podjęli próbę zredefiniowania pojęć fundamentalnych dla świata sztuki konceptualnej. Efektem poszukiwań jest spójna kreacja „post-artysty” - kolekcjonera-konceptualisty, utożsamiającego artyzm z aktami skrajnego poświęcenia dla idei sensu largo. Niemal niezmieniony tekst oryginału w zderzeniu z bezlitosnymi realiami współczesnego świata na nowo wytrąca ze strefy komfortu, zmuszając do refleksji nad granicami artystycznego wyrazu.

Prezentacja w STUDIO teatrgalerii w ramach nagrody przyznanej przez Natalię Korczakowską (Jury) na 7. Forum Młodej Reżyserii 17-19 Listopada 2017 r.

Radosław B. Maciąg - Student IV roku Wydziału Reżyserii Dramatu Akademii Sztuk Teatralnych im. Stanisława Wyspiańskiego w Krakowie. W 2015 roku (po II semestrze studiów) jego inscenizacja Końcówki Samuela Becketta została zakwalifikowana do 5 edycji Forum Młodej Reżyserii. W 2017 jego spektakl performatywny Tytus – Najokrutniejsza tragikomedia, zrealizowany na podstawie biografii i dzieł Williama Szekspira, został zaprezentowany na międzynarodowym Festiwalu Szekspirowskim w Gdańsku, wywołując falę dyskusji na temat granic artystycznego wyrazu. W tym samym roku po raz kolejny zakwalifikował się do konkursu FMR, tym razem za sprawą monodramu opartego na Witkacowskich Onych, badającego moralnie niejednoznaczną sztukę konceptualną, gdzie zajął egzekwo II miejsce, otrzymując nagrodę Stowarzyszenia Autorów Zaiks. Założyciel i prezes fundacji "Post Artem", wspierającej i promującej sztukę niezależną, a także lider grupy artystycznej o tej samej nazwie. W obrębie jego zainteresowań leżą głównie tematy z pogranicza psychologii, technologii, filozofii, nauk ścisłych i religii. W swoich pracach skupia się głównie na zgłębianiu tabuizowanych stron ludzkiej natury oraz konsekwencjach, jakie niesie za sobą rozwój cywilizacyjny. Chętnie posługuje się ironią, dystansem i balansującym na granicy dobrego smaku poczuciem humoru.

czytaj mniej

obsada

Mateusz Smoliński

Mateusz Smoliński

Mateusz Smoliński

Mateusz Smoliński

twórcy

na podstawie Stanisława Ignacego Witkiewicza
REŻYSERIA I SCENOGRAFIA Radosław Maciąg
OPIEKA ARTYSTYCZNA prof. dr hab. Rudolf Zioło

kiedy gramy