Galeria Studio online

Galeria Studio online


Specjalnie dla publiczności online Natalia Andrzejewska, opiekunka zbiorów Galerii Studio, oprowadza po jej magazynach. Kolekcja Galerii Studio powstawała od 1972 roku, dzisiaj liczy prawie tysiąc obiektów: obrazy, rysunki, rzeźby, fotografie, druki, tkaniny, asamblaże, instalacje przestrzenne, w tym wyjątkowy zespół prac Józefa Szajny. W sytuacji, w której zwiedzanie wystaw sztuki wciąż jest ograniczone, a muzea dopiero zaczynają na nowo otwierać się dla publiczności po dwóch miesiącach zamknięcia z powodu pandemii, postanowiliśmy zaprosić widzów na wycieczkę po magazynie. Na co dzień niedostępny, kryje wiele niezwykłych dzieł i ciekawych historii. W 2018 roku rozpoczęliśmy projekt reorganizacji i modernizacji magazynów Galerii Studio. Natalia Andrzejewska mówi o tym, jak wygląda codzienna opieka nad kolekcją dzieł sztuki, a także o tym, na czym polega długofalowy program przeciwdziałania procesom niszczenia obiektów z kolekcji. Oprowadzanie po magazynach zostało nagrane 23 kwietnia.

Autorem filmu jest Remi Urant

Specjalnie dla widzów online po wystawie &I<3U2 oprowadza jej kuratorka Paulina Olszewska.Po wystawie oprowadza projektant ekspozycji Krzysztof Skoczylas.


Wystawa &I<3U2 w Galerii Studio została otwarta 13 lutego. Jej tematem jest komunikacja uczuć w sztuce kobiet, język którym mówimy o miłości, pragnieniu, rozkoszy, ale także lęku, osamotnieniu, niepewności. Pokazujemy nowe prace i prace sprzed lat, które nagle stały się bardzo aktualne w sytuacji, gdy możemy porozumiewać się tylko na odległość. Biorą w niej udział Indrani Ashe, Agata Bogacka, Sophie Calle, Teresa Gierzyńska, Christa Joo Hyun D’Angelo, Jolanta Marcolla, Natasza Niedziółka, Ania Nowak, Ewa Partum, Fabiana Sala, Kama Sokolnicka, Maria Stangret, Ewa Surowiec, Allison L. Wade. Kuratorką wystawy jest Paulina Olszewska. Jej oprowadzanie zostało sfilmowane 17 marca na wystawie &I<3U2. Na początku kwietnia po wystawie, również specjalnie dla widzów online, oprowadził Krzysztof Skoczylas, autor przestrzennej aranżacji wystawy. Zapraszamy do zwiedzania!

Prezentujemy także materiały filmowe ze spotkań z artystkami, które odbyły się 14 i 15 lutego 2020 roku. 

O swoich pracach Break-up Text Painting opowiada Allison L. Wade:


O swoich pracach opowiada Agata Bogacka: 


O swoim video Can You Die of a Broken Heart opowiada Ania Nowak:

Na wystawie prezentowany był także blog artystki Technologies of Love, który można oglądać tutaj.


O swoim projekcie Fifty Dates of Grey opowiada Indrani Ashe:

Oprócz wypowiedzi artystki, zapraszamy do obejrzenia projektu:

- vlog obejrzyj tutaj

- zin przeczytaj tutaj

- blog obejrzyj tutaj


O zdjęciach z cyklu About Love opowiada Fabiana Sala:


O swoich pracach Tinnitus oraz Love Song opowiada Kama Sokolnicka:


O swojej pracy Ich liebe dich opowiada Ewa Partum:


O swoich pracach Heart of Glass, Journals of My Love oraz Protest and Desire opowiada Christa Joo Hyun D'Angelo:


O swojej pracy ASKhIM opowiada Ewa Surowiec:Zachęcamy do śledzenia naszego profilu na Facebook'u oraz na Instagramie.

Recenzja wystawy: ARTFORUM.

fot. Remi Urant
Szanowni Państwo,
przez kolejne tygodnie w ramach akcji #studio_online będziemy udostępniać Państwu bezpłatnie koncerty, spektakle, kolekcję Galerii Studio, słuchowiska, projekty edukacyjne. Kontynuujemy naszą aktywność, bez biletów, z domu. Dlatego też Państwa wsparcie jest dla nas tak ważne. Dzięki Państwa darowiźnie będziemy mogli wspierać artystów, którzy realizują wysokiej jakości projekty - także teraz, w okresie kwarantanny. Bądźmy razem!

Dla zainteresowanych podajemy numer konta:
63 1130 1017 0020 0621 0320 0003
Bank Gospodarstwa Krajowego w Warszawie
W tytule przelewu prosimy wpisać „Darowizna na cele statutowe Teatru STUDIO”.
Jej wysokość jest zupełnie dowolna.

Po zakończeniu akcji przedstawimy Państwu raport z wykorzystania środków, uwzględniający zebraną sumę i jej przeznaczenie.
Pozdrawiamy i do zobaczenia na ekranach i na scenie!

czytaj mniej
News