Drenda/Borowska-Urbanowicz/Laszuk

Drenda/Borowska-Urbanowicz/Laszuk

15 GRUDNIA 2019, godz. 17.00


O enklawach i przestrzeniach wspólnych z Olgą Drendą rozmawiać będą Małgorzata Borowska-Urbanowicz, artystka wizualna, kuratorka, animatorka, współtwórczyni razem z Andrzejem Urbanowiczem kultowej Pracowni na Piastowskiej w Katowicach oraz Grzegorz Laszuk, muzyk, grafik, performer, reżyser, współtwórca grupy Komuna Warszawa.


Wstęp wolnySTUDIO UTOPIA: OLGA DRENDA I GOŚCIE 

W ramach cyklu spotkań z Olgą Drendą i jej gośćmi przyjrzymy się okresowi polskiej transformacji z perspektywy tworzących się na jej obrzeżach alternatywnych formuł myślenia i działania. Zajmiemy się wyłaniającymi się w tym czasie utopiami i ideami, wokół których się ogniskowały, będziemy rozmawiać o enklawach ekologicznych, z których wciąż czerpie dzisiejsza agroturystyka, o małych wydawnictwach fonograficznych niechcących wpisywać się w globalne mechanizmy rynku muzycznego,   o grupach fascynatów badających granice między nauką a paranauką i zawiązujących towarzystwa psychotroniczne. 

Autorką cyklu jest Olga Drenda, antropolożka, dziennikarka, pisarka, twórczyni głośnej książki „Duchologia polska. Rzeczy i ludzie w czasach transformacji”, laureatka Gdyńskiej Nagrody Literackiej za książkę „Wyroby”.

kiedy gramy

News