FOTOKONCERTY na Placu Defilad

FOTOKONCERTY na Placu Defilad

FOTOKONCERTY w ramach projektu Plac Defilad od 27 lipca do 24 sierpnia 2019, Plac Defilad - wstęp wolny

27 lipca
Rafał Milach + Łukasz Dziedzic

2 sierpnia / godz. 21:00
Michał Szlaga + Mikołaj Trzaska+ Adam Witkowski

24 sierpnia / godz. 21:00
Kuba Dąbrowski + Jerzy Gruchot

Fotokoncerty, nowy cykl Teatru Studio, od 27 lipca na wielkoformatowym ekranie, na głównej płycie Placu Defilad. 

Fotokoncerty to autorskie projekcje kilkuset starannie wybranych zdjęć - zawsze z towarzyszeniem muzyki na żywo. Trzech najwybitniejszych polskich fotoreporterów średniego pokolenia, Kuba Dąbrowski, Rafał Milach i Michał Szlaga opowiedzą o życiu codziennym w Polsce i okolicach w ostatnich trzech dekadach.

Pierwszy fotokoncert został przygotowany przez Rafała Milacha, współzałożyciela kolektywu Sputnik Photos, członka Magnum Photos, autora licznych wystaw fotograficznych. Muzykę skomponował Łukasz Dziedzic, artysta audiowizualny i kurator sztuki.

Prezentacja Rafała Milacha i Łukasza Dziedzica jest potransformacyjną podróżą po regionie Europy Środkowo-Wchodniej i Kaukazu z propagandą w tle. Sekwencja fotografii, rysunków, krótkich form video oraz dźwięków składa się na kolekcję przedstawień współczesnych systemów kontroli, manipulacji i formatowania tkanki społecznej. Muzyka przygotowana specjalnie na tę okazję przez Łukasza Dziedzica, nawiązuje do programów informacyjnych i rozrywkowych z przełomu lat 80/90.

Rafał Milach - artysta wizualny, fotograf, autor książek. Podejmuje tematy dotyczące transformacji w dawnym bloku wschodnim. Absolwent ASP w Katowicach. Wykładowca Instytutu Twórczej Fotografii na Uniwersytecie Śląskim w Opawie oraz Szkoły filmowej im. Krzysztofa Kieślowskiego w Katowicach. Autor nagradzanych książek, m.in. The Winners, 7 Rooms i Pierwszy marsz dżentelmenów. Stypendysta Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego, Magnum Foundation i Europejskiej Fundacji Kultury. Laureat konkursu World Press Photo oraz finalista Deutsche Börse Photography Prize 2018. Współzałożyciel kolektywu Sputnik Photos. Miał liczne wystawy w Polsce i na świecie. Jego prace znajdują się w kolekcjach Muzeum Sztuki Nowoczesnej w Warszawie, Centrum Sztuki Współczesnej Zamek Ujazdowski w Warszawie, Fundacji Sztuki Polskiej ING. Od 2018 roku nominowany członek Magnum Photos.News